Pátyolgató Óvoda

ahol minden pátyi gyerek megfordul...

KEDVES SZÜLŐK!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az intézményünkben fejlesztőpedagógus, logopédus, gyógypedagógus és pszichológus segíti az óvodai munkát. A gyerekek harmonikus fejlődése érdekében csoportos megfigyeléseket, szűréseket végeznek, időnként részt vesznek a közösségek tevékenységében, konzultálnak a pedagógusokkal, fejlesztő, támogató tevékenységet folytatnak.

Szeptembertől prevenciós célzattal a pedagógusok jelzései és/vagy az Önök kérése alapján a gyógypedagógus, a fejlesztőpedagógus és a logopédus egyénileg és csoportosan felméri a nagycsoportos gyerekeket az esetleges részképesség-nehézségek mielőbbi megsegítése céljából.

A pszichológus csoportosan, vagy Önökkel történt egyeztetés után egyénileg is megfigyeli a gyerekeket játékuk során a csoportban.

A megfigyelések, szűrések alapján kezdeményezhetjük Önökkel a kapcsolatfelvételt, de Önök is kérhetnek tőlünk konzultációt. Gyermekük harmonikus fejlődése érdekében csoportos vagy egyéni logopédiai terápiát, egyéni vagy mikro csoportos gyógypedagógiai fejlesztést, csoportos mozgásfejlesztést alkalmazunk. Javaslatot tehetünk kiegészítő vizsgálatokra, foglalkozásra, fejlesztésre, javasolhatunk egyéb szakmai konzultációt.

A sikeres fejlesztés kulcsa a szülők aktív együttműködése!

Iskola előtti évben:

Óvodánkban fejlesztésben dolgozó kollégák szeptemberben felmérik az iskolába készülő gyermekeket logopédiai diszlexia veszélyeztetettség szempontjából.
Az óvónők szintén szeptember-október hónapban nézik az iskolához szükséges képességeket.
Amikor mindenki mindent megvizsgál, a kollégák összeülnek és egyeztetnek, ha valamit másképp látnak kiderítik, hogy miért.
Erre azért van szükség, hogy Önöket a döntés meghozatalában és a lehető legobjektívebben tudjuk tájékoztatni.

A több éves tapasztalat azt mutatja, hogy az írásban küldött eredmények félreértéseket okozhatnak, ezért tájékoztatjuk Önöket szóban.
Erre a tájékoztatásra egy fogadó óra keretében fog sor kerülni, november hónapban.

Látom én is, hogy a fejlesztésekhez képest a tájékoztatás ideje későbbi. Viszont az óvónők a napi munka mellett több időt igényelnek a képességek feltérképezéséhez.
Arról nem is beszélve, hogy akár a döntés januári időpontját nézzük, akár a szeptemberi iskolakezdést, igazán jó időben adunk tájékoztatást.

A fejlesztésekről.
  • Ahogy a szülői értekezleten is elmondtam, logopédusunk, T.A a hangokat javítja, diszelkszia prevenciót, szókincsbővítést, beszédértést fejleszt. Ezek csak otthoni gyakorlással működnek.
  • Gyógypedagógusunk, H.D elsősorban azokkal a gyerekekkel foglalkozik akik SNI vagy BTMN diagnózissal rendelkeznek, de a súlyosan figyelemzavaros, grafomotoros vagy értelmi területen lemaradással küzdő gyermeket is ő fejleszti.
  • H.B.B elsősorban mozgásfejlesztéssel támogatja a gyerekeket.

Mindhárom kolléga fejlesztésében való részvételről tájékoztatta Önöket, elérhetőséget is megadtak.
Ha Önök hamarabb szeretnének információt természetesen nyugodtan felvehetik velünk a kapcsolatot.
Kérem, hogy akik nem kívánnak élni az óvoda nyújtotta fejlesztésekkel, mert járnak már máshova, vagy egyéb ok miatt, azok jelezzék felénk e-mailben.

Amennyiben nem szeretnék, hogy az óvodai szakemberek felmérjék gyermeküket, ezzel a lehetőséggel kizárólag csak a Pedagógiai Szakszolgálatnál szakértői vizsgálat formájában kívánnának élni, erről írásban nyilatkozzanak!

Köszönjük szíves együttműködésüket!

A Pátyolgató Óvoda

Segítő szakemberei

H.D  Gyógypedagógus

T.A Logopédus

H.B.B Fejlesztő pedagógus

Sz.GY Óvodapszichológus

KÖZSZOLGÁLLÁS sorszám:   15203

Intézményi iktatószám:   56/2023

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy Páty Község Önkormányzata Képviselő-testülete módosította a gyermekétkezési térítési díjainak megállapításáról szóló korábbi rendeletét. 6/2023.(II.17.)  önkormányzati rendeletben az alábbiak szerint:

tízórai 190
ebéd 495
uzsonna 190

diétás tízórai 200
diétás ebéd 520
diétás uzsonna 200

Fizetendő összesen:

3x étkező= 875 forint /nap

2x étkező= 685 forint/nap

Diétás 3x étkező= 920 forint /nap

Diéátás 2x étkező= 720 forint / nap.

Demény Erika Intézményvezető

Páty, 2023. 02.21.