Aktuális
- Részletek
- Készült: 2016. április 06. szerda, 14:44
Tisztelt Szülők!
Az alábbi linken elérhetik az Emberi Erőforrások Minisztériuma által megküldött Intézkedési tervet, mely a 2020/21. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről szól.
Az alábbiakban készítettem egy kivonatot, az óvodánkat érintő részekről, valamint mindannyiunk érdekében kiegészítettem, kiemeltem néhány gondolatot!
· Fertőtlenítő takarítást a nyitás megelőzően, és folyamatosan végzünk, naponta kétszer.
· "A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló látogathatja. Az oktatásban és nevelésben, illetve az intézmények működtetésében csak egészséges és tünetmentes dolgozó vegyen részt. Kérjük, az intézmények tájékoztassák a szülőket arról, hogy amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, a Nemzeti Népegészségügyi Központ és az Operatív Törzs aktuális eljárásrendje alapján gondoskodjanak orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az óvodát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van."
· "Az intézmények bejáratánál vírusölő hatású kézfertőtlenítőt kell biztosítani, annak használatára fel kell hívni a figyelmet. Az intézménybe érkezéskor, étkezések előtt és után minden belépő alaposan mosson kezet vagy fertőtlenítse a kezét (a gyerekek, tanulók esetében inkább javasolt a szappanos kézmosás)."
· Kérem, hogy a gyermekeket csak egy-egy szülő kísérje!
· Kérem, hogy minden esetben maszkba lépjenek be az intézménybe!
Kérem, hogy akik az elmúlt időszakban külföldön voltak, azok 2 hétig tartsák otthon gyermeküket!
· Kérjük a segítségüket a gyermekek alapvető higiénés szabályokkal történő megismertetésével! (köhögési etikett!) 3.4. rész
· Folyamatosan szellőztetünk minden helyiségben!
· Az óvodába hozott tárgyakat kérjük minden nap fertőtleníteni.
· Ágyneműket hetente fogjuk hazaküldeni, kérjük nagy hőfokon mosni!
· Étkezésnél is új szabályokat vezetünk be, hogy ne tudják egymás poharát evőeszközét érinteni.
· "Annak a gyermeknek a hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége (például szív-érrendszeri megbetegedések, cukorbetegség, légzőszervi megbetegedések, rosszindulatú daganatos megbetegedések, máj- és vesebetegségek) vagy például immunszupprimált állapota miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak kell tekinteni."
· "Igazolt hiányzásnak tekintendő továbbá, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül a részére előírt karantén időszakára."
· „Amennyiben egy gyermeknél, pedagógusnál, vagy egyéb dolgozónál fertőzés tünetei észlelhetők, haladéktalanul el kell őt különíteni, egyúttal értesíteni kell az iskola egészségügyi orvost, aki az érvényes eljárásrend szerint dönt a további teendőkről. Gyermek esetén a szülő/gondvisdelő értesítéséről is gondoskodni kell, akinek a figyelmét fel kell hívni arra, hogy feltétlenül keressék meg telefonon a gyermek háziorvosát/házi gyermekorvosát. Azt követően az orvos utasításainak alapján járjanak el."
· "Amennyiben felmerül a COVID-19 fertőzés gyanúja, fontos, hogy megfelelő felkészültséggel rendelkező egészségügyi dolgozó kerüljön értesítésre. A háziorvos, házi gyermekorvos, illetve a kezelőorvos jogosult a COVID- 19 fertőzés gyanújára vonatkozóan nyilatkozni. Amennyiben fennáll a gyanú, nekik kötelességük az NNK által kiadott aktuális eljárásrendnek megfelelően ellátni a beteggel kapcsolatos teendőket."
· "A gyermek az iskolába – hasonlóan más megbetegedésekhez – kizárólag orvosi igazolással térhet vissza, melyet az intézmények el kell fogadnia, azt saját hatáskörben nem bírálhatja felül."
Kérem a fentiek betartását!
Köszönettel, Demény Erika Intézményvezető
Páty, 2020. augusztus 26.
KEDVES SZÜLŐK!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy az intézményben fejlesztőpedagógus, logopédus, gyógypedagógus és pszichológus segíti az óvodai munkát. A gyerekek harmonikus fejlődése érdekében csoportos megfigyeléseket, szűréseket végeznek, időnként részt vesznek a közösségek tevékenységében, konzultálnak a pedagógusokkal, fejlesztő, támogató tevékenységet folytatnak.
Szeptembertől prevenciós célzattal a pedagógusok jelzései és/vagy az Önök kérése alapján a gyógypedagógus, a fejlesztőpedagógus és a logopédus egyénileg és csoportosan felméri a gyerekeket az esetleges részképesség-nehézségek mielőbbi megsegítése céljából. A pszichológus csoportosan, vagy Önökkel egyeztetve egyénileg is el kezdheti felmérni a gyerekeket.
A megfigyelések, szűrések alapján kezdeményezhetjük Önökkel a kapcsolatfelvételt, de Önök is kérhetnek tőlünk konzultációt. Gyermekük harmonikus fejlődése érdekében csoportos vagy egyéni logopédiai terápiát, egyéni vagy mikro csoportos gyógypedagógiai fejlesztést, csoportos mozgásfejlesztést alkalmazunk. Javaslatot tehetünk kiegészítő vizsgálatokra, foglalkozásra, fejlesztésre, javasolhatunk egyéb szakmai konzultációt.
A sikeres fejlesztés kulcsa a szülők aktív együttműködése!
Amennyiben nem szeretnék, hogy az óvodai szakemberek felmérjék gyermeküket, ezzel a lehetőséggel kizárólag csak a Pedagógiai Szakszolgálatnál szakértői vizsgálat formájában kívánnának élni, erről írásban nyilatkozzanak!
Köszönjük szíves együttműködésüket!
A Pátyolgató Óvoda
Segítő szakemberei
Vass Barbara Gyógypedagógus
Herczeg Dóra Logopédus
Biró Brigitta Fejlesztő pedagógus
Szilágyi György Pszichológus